25 მაისს, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტში, სასკოლო ოლიმპიადა 2023-ის გამარჯვებულების დაჯილდოების ცერემონია გაიმართა.
სასკოლო ოლიმპიადა 3 თვის განმავლობაში, რამდენიმე ეტაპად მიმდინარეობდა და მასში 1200-მდე მოსწავლემ, 5 მიმართულებით გამოსცადა საკუთარი უნარები.
დაჯილდოების ცერემონიაზე, ყველა გამარჯვებულს ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტში სწავლის სრული დაფინანსების დამადასტურებელი სერტიფიკატი და სპეციალური პრიზები გადაეცა.
„სიცოცხლის შემსწავლელ მეცნიერებებებში” გამარჯვებულები გახდნენ და გერმანიაში, ZEISS-ის კორპორაციას ესტუმრებიან სოფიკო ჭიაურელის სახელობის ქალაქ თბილისის 54-ე საჯარო სკოლის, ქალაქ გორის მე-2 საჯარო სკოლისა და ანდრია რაზმაძის სახელობის ქალაქ ქუთაისის 41-ე ფიზიკა-მათემატიკის საჯარო სკოლის მოსწავლეები.
„სამოქალაქო განათლება – სამართლებრივი საფუძვლების” მიმართულებით პირველი, მეორე და მესამე ადგილები გაინაწილეს ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნინიგორის საჯარო სკოლის, კასპის #1 საჯარო სკოლისა და ნიკო მარის სახელობის დაბა ჩოხატაურის #1 საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა, რომლებიც სასწავლო ვიზიტით ქალაქ ბრიუსელში გაემგზავრებიან და ეწვევიან ევროპარლამენტს.
ევროპარლამენტს ასევე ეწვევიან „ესეებისა და დებატების კონკურსის“ გამარჯვებული თბილისის თავისუფალი სკოლის, კასპის N1 საჯარო სკოლისა და სოფელ მჭადიჯვრის საჯარო სკოლის მოსწავლეები.
„ბიზნესი – სამეწარმეო საფუძვლების“ მიმართულებით გამარჯვება მოიპოვეს გალაკტიონ ტაბიძის სახელობის თბილისის 51-ე საჯარო სკოლისა და აკადემიკოს ილია ვეკუას სახელობის ფიზიკა-მათემატიკის ქალაქ თბილისის # 42 საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა, რომლებიც 3 თვიან ანაზღაურებად სტაჟირებას ნიუ ვიჟენ ჯგუფის ერთ-ერთ კომპანიაში გაივლიან.
სპორტული შეჯიბრის გამარჯვებული გახდა თბილისის #2 საჯარო სკოლის გუნდი „ლიდერი“, რომელიც გაემგზავრება და დაესწრება UEFA-ს კონფერენს ლიგის საკვალიფიკაციო ეტაპის მატჩს.
ნიუ ვიჟენ სასკოლო ოლიმპიადა 2022 წლიდან იმართება. წელს მე-10, მე-11 და მე-12 კლასის მოსწავლეები მთელი საქართველოს მასშტაბით იღებდნენ მონაწილეობას.

On May 25, the awarding ceremony of the winners of the School Olympiad 2023 took place at NVU
The school Olympiad was conducted in multiple rounds over a period of three months, with up to 1200 students showcasing their abilities in 5 different disciplines.
During the award ceremony, all winners received a certificate confirming the full funding of their studies at NVU and other special prizes.
Three winners of the Life Sciences category, representing Tbilisi Sopiko Chiaureli Public School #54, Gori Public School #2, and Kutaisi Andria Razmadze Physics & Mathematical Public School #41, will visit the ZEISS Corporation in Germany.
Students from Lagodekhi Municipality Village Ninigori Public School, Kaspi Public School #1, and Chokhatauri Public School #1 secured the first, second, and third places in the Civic Education - Legal Foundations category, earning the opportunity to visit the European Parliament in Brussels.
Three winners of the Essay and Debate contest, representing Tbilisi Free School, Kaspi Public School #1, and Village Mchadijvari Public School, will also travel to Brussels and visit the European Parliament on a study visit.
Two students from Galaktion Tabidze public school #51 and Tbilisi I. Vekua Physics-Mathematical School #42 emerged as the winners in the Business - Entrepreneurial Foundations category. As a result, both will undergo 3-month paid internships in one of the companies under New Vision Group.
The team “Leader” (Tbilisi #2 Public School #2) - The winner of the Football Tournament will attend the qualifying match of the UEFA Europa Conference League.
The New Vision School Olympiad was held for the first time in 2022. This year, 10th, 11th and 12th grade students from all over Georgia could participate in the competition.