„სასკოლო ოლიმპიადა 2023“-ზე რეგისტრაცია დასრულდა
რეგისტრაციის პროცესი წელს განსაკუთრებულად მაღალი აქტიურობით გამოირჩეოდა, შედეგად კი ოლიმპიადაში მონაწილეობის მისაღებად ჯამში 1210 მოსწავლე დარეგისტრირდა.
შეგახსენებთ, სასკოლო ოლიმპიადა 2023 მთელი საქართველოს მასშტაბით, მე-10, მე-11 და მე-12 კლასის მოსწავლეებისთვის გაიმართება.
ოლიმპიადის პირველი ტურები ონლაინ რეჟიმში, დასკვნითი ტურები კი ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის ეკო კამპუსში ჩატარდება.
ფეხბურთში ჩემპიონატის პირველი მატჩები გაიმართება უშუალოდ სკოლებში, ფინალს კი კამპუსის ტერიტორიაზე განთავსებული ინტერ აკადემია საქართველოს საფეხბურთო ბაზა უმასპინძლებს.
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის პირველი სასკოლო ოლიმპიადა 2022 წელს საქართველოს რვა დიდ ქალაქში გაიმართა. კონკურსში 63 სკოლის 250-მა მოსწავლემ მიიღო მონაწილეობა. შედეგად, გამოვლინდა 27 გამარჯვებული, რომელთაც სწავლის სრულ დაფინანსებასთან ერთად, განსაკუთრებული პრიზები გადაეცათ.

We remind you that the School Olympiad 2023 targets 10th, 11th and 12th-grade students from schools in Georgia.
The first rounds will be held online, and the final rounds will take place at the New Vision University Eco Campus.
The first matches of the Sports Tournament will be held in schools and the final match will be hosted by the football facility of Inter Academy Georgia, located on the campus.
The School Olympiad 2022 took place in 8 major cities in Georgia. 250 students from 63 schools participated, and as a result, a total of 27 students were awarded various nominations along with full tuition scholarships.